Informacje

Muzeum Techniki „Rupieć”

Nowa atrakcja na 135-lecie szkoły w Zębie: Od Frani do Ani czyli Muzeum Techniki ,,Rupieć”.

W czwartek 25 listopada 2021 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zębie można było zobaczyć efekty żmudnych przygotowań nauczycieli tej placówki. Udało się zgromadzić mnóstwo cudów techniki lat XX w., które powinny przywrócić u każdego niezliczoną ilość wspomnień. Jest pralnia na czele z franią, zakład fryzjerski, kącik biurowy z maszynami do pisania, zakład krawiecki, kuchnia rodem z PRL, słynne telewizory, aparaty, fotograficzne, kamery, zegary, komputery, gry, rzutniki, miniatury aut, rowery, a nawet makieta z kolejką elektryczną. Z głośników zaś można usłyszeć informację na temat historii urządzeń. W uroczystym otwarciu muzeum udział wzięli m.in. Anita Żegleń Wójt Gminy Poronin, Zastępca Wójta Gminy Poronin Maciej Dziubas oraz Wizytator Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Nowym Targu Marzena Bąk oraz dyrektorzy szkół, przedstawiciele rodziców, nauczycieli i uczniów. 

Muzeum otwarte w godz. 8.00-15.00. Obowiązuje rezerwacja po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – serdecznie zapraszamy!

Facebook
YouTube
Skip to content