Klub Wolontariatu

Człowiek jest wielki nie przez to,
co ma, nie przez to, kim jest,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
Jan Paweł II

Wolontariat to przede wszystkim powołanie, a nie praca za darmo.
To jedna z możliwości angażowania się w sprawy społeczne. Szkolne Koło Wolontariatu
w Zębie powstało w roku szkolnym 2016/2017 z inicjatywy Pana Dyrektora Piotra Malinowskiego. Członkami koła są uczniowie klas VII – VIII i gimnazjum, zainteresowani ideą wolontariatu (łac. voluntarius – dobrowolny), czyli bezinteresownego niesienia pomocy ludziom potrzebującym.
W ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu organizowane są spotkania popularyzujące wiedzę o wolontariacie oraz zbiórki i akcje charytatywne.
Praca wolontariuszy w Szkolnym Kole Wolontariatu stwarza każdemu młodemu człowiekowi szansę na rozwój własnej osobowości. Pozwala na rozwijanie posiadanych umiejętności. Przyczynia się do odkrywania nowych talentów, nawiązywania nowych znajomości
i przyjaźni, uczy też pracy. Buduje poczucia sensu z faktu pomagania innym i uzyskanie poczucia satysfakcji. Ponadto przyczynia się do ciekawego i twórczego spędzenia wolnego czasu przez młodych ludzi.
Przed nami kolejne wyzwania i działania na rzecz niesienia bezinteresownej pomocy. W roku szkolnym 2018/2019 nasza pomoc skierowana będzie głównie do potrzebujących rówieśników. Zgłosiliśmy nasze Koło do programu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”.

 

Plan Szkolnego Koła Wolontariatu

Plan działań w ramach projektu „MIEĆ WYOBRAŹNIĘ MIŁOSIERDZIA”

 

Opracowaliśmy regulamin rywalizacji między klasowej i zaprosiliśmy wszystkie klasy do współzawodnictwa.

 

Prowadzone akcje

 

Rodakom na Kresach

Nasze wsparcie dla dzieci z Wileńszczyzny to paczki na mikołajki, do których spakowaliśmy czapki, szaliki, rękawiczki i kurtki. Mamy nadzieję, że tej zimy żadne dziecko nie będzie marzło.

Akcja „Góra Grosza”

W ramach rywalizacji między klasowej zebraliśmy 102,98 zł – to 21,40 kg!

Zebrane środki zostały wysłane do Towarzystwa Nasz Dom i zostaną wykorzystane dla dzieci z rodzinnych domów dziecka w Polsce

 

Przystań Szczęśliwe Jutro

  1. Pomagamy w rozpakowaniu darowizny jaką Rossmann podarował do tworzonej placówki opiekuńczo-wychowawczej we Wróblówce.
  2. „Jasełka po Naszemu” przygotowane zostały przez Koło Teatralne działające w naszej Szkole. Główne roli grali członkowie naszego Koła. Licznie przybyłym rodzicom bardzo podobało się przedstawienie o czym świadczy zebrana przez nas kwota 586 zł. Przeznaczymy ją na zakupienie firanek do Przystani.
  3. Czas na porządkowanie i meblowanie budynku, gdzie już niebawem otworzony zostanie dom dziecka. W sobotę 23 lutego ustawialiśmy łóżka i szafy w pokojach. Mamy nadzieję, ze będzie się podobało przyszłym podopiecznym.

 

Mieć wyobraźnie miłosierdzia

Zgoda-Rodziców-i-Karta-Wolontariusza

Regulamin_MWM_2019_2020

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”324″ gal_title=”Wolontariat-2″]

Facebook
YouTube
Skip to content