Rekrutacja

W tym roku szkolnym rekrutacja do pierwszych klas Szkoły Podstawowej oraz do Gminnego Przedszkola Publicznego w Zębie na rok 2024/25 rozpoczęła się w poniedziałek 26 lutego 2024 r.

Wnioski o przyjecie do pierwszej klasy szkoły podstawowej można składać w sekretariacie (w nowym budynku w godz. 7.45 – 15.30 ) natomiast wnioski o przyjęcie do przedszkola można pobrać w sekretariacie przedszkola (stary budynek). Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdują się w REGULAMINIE REKRUTACJI

Rodzice uczniów zamieszkałych poza obwodem Szkoły Podstawowej w Zębie mogą również ubiegać się o przyjęcie do niej lub przeniesienie dziecka z innej szkoły.

W szkole priorytetem jest wszechstronny rozwój uczniów, wysoki poziom nauczania, zapewnienie bezpieczeństwa. Oferujemy profesjonalną pomoc pedagoga szkolnego oraz neurologopedy.

Budynek jest przystosowany dla uczniów niepełnosprawnych, posiada podjazdy, windę oraz toalety.

Dysponujemy świetnie wyposażoną i bardzo przestrzenną świetlicą  szkolną czynną od 7:00- 8:00 oraz od 11:30-16:30.

W szkole działa kuchnia i stołówka serwująca bardzo smaczne dania. Obiady wydawane są od 11:45 do 13:30. Istnieje możliwość wykupienia abonamentu miesięcznego.

W ciągu roku szkolnego organizujemy wiele wydarzeń szkolnych. Cztery razy w roku spotykamy się po lekcjach na Nocy Wrażeń, która cieszy się dużym zainteresowaniem u uczniów, a także wśród lokalnych mediów. Również organizujemy dyskoteki szkolne, Mikołajki, Konkurs Kolęd, pocztę Walentynkową, zawody sportowe w slalomie gigancie i biegach narciarskich stanowiące Memoriał im. H. Marusarzówny. Przyznawane są wyróżnienia dla nauczycieli tzw. „Helenki”.

W szkole działają bardzo prężnie koła rozwijające zainteresowania takie jak Koło Fotograficzne czy Laboratorium Wiedzy i Doświadczeń. Dużą uwagę przywiązujemy do zaszczepienia pasji sportowych. Prężnie działa Szkolny Klub Sportowy  i realizowany jest poszerzony program Wychowania fizycznego.

Jeśli sytuacja na to pozwala raz na rok organizowana jest zagraniczna wycieczka szkolna. Nasi uczniowie odwiedzili już Berlin, Poczdam i Pragę.

Zapraszamy!

Facebook
YouTube
Skip to content