Szkoła

Vivat Maj, 3 Maj…

29 kwietnia 2024 w naszej szkole mieliśmy niezwykłą przyjemność uczcić 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Naszą uroczystość otworzył dyrektor Piotr Malinowski, który w swojej przemowie podkreślił znaczenie Konstytucji oraz bohaterstwo Polaków. Pod okiem Pani Agnieszki Rzadkosz dzieci zaprezentowały taniec, który był wyrazem szacunku i pamięci ku Konstytucji. Ich staranne przygotowanie i zaangażowanie były naprawdę godne podziwu! Nie zabrakło również emocjonującego przedstawienia, które przygotował nasz nauczyciel historii, pan Krzysztof Sroka. Dzięki niemu mogliśmy przypomnieć sobie kluczowe wydarzenia z roku 1791 i zrozumieć, dlaczego Konstytucja 3 Maja jest tak istotna dla naszej historii narodowej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę i zaangażowanie w obchody tego ważnego dnia dla naszej Ojczyzny!

fot. Daria Sulka (KL 5a)

Facebook
YouTube
Skip to content